Plazmoliftingas: odos atjauninimas

Dabar madinga būti išpuoselėtai, jaunai, gražiai. Tačiau jaunystė – pamažu praeinantis reiškinys, o kadangi norime ją išlaikyti kuo ilgiau, tokią galimybę kosmetologai suteikia kurdami, pristatydami ir taikydami naujausias, efektyviausias technikas, jauninimo procedūras. Tačiau kokį pasirinkimą iš daugybės šiuolaikinių kosmetinių procedūrų turėtų rinktis žmogus, norintis pratęsti jaunystę ir grožį, atjauninti odą ir sutvarkyti išvaizdą? Šiame straipsnyje išsamiai atskleidžiama vienos naujausių technikų – plazmoliftingo – esmė, kalbama apie šios technikos saugumą ir aukštą efektyvumą.

Kas yra plazmoliftingas

atjauninimo plazminis švirkštas

Žmogaus kraujas turi didžiulį potencialą, galintį stimuliuoti visus organizmo išteklius, taip jam reikalingus kovojant su senėjimo procesais ir su amžiumi susijusiais pokyčiais, atjauninti odą ir bendrą audinių atstatymą. O plazmoliftingo procedūra prisideda prie itin efektyvaus atskleidimo, viso šio potencialo pasireiškimo. Kas yra plazmoliftingas, kuo jis pagrįstas, kaip atliekama ši kosmetologinė procedūra, efektyviai atjauninanti odą ir poodinius audinius?

Plazmoliftingas – tai kosmetologinė procedūra, nechirurginė technika, kuri atlieka odos atjauninimą, suaktyvinant audinių regeneracijos procesus žmogaus organizme. Tai naujausias metodas, sukėlęs perversmą kosmetologijoje. Pagrindiniai technikos principai ir idėjos, kaip ir visko, kas išradinga, labai paprasti. Ši kosmetologinė procedūra, jos pagrindinės koncepcijos yra pagrįstos žmogaus paciento trombocitais praturtintos kraujo plazmos atkuriamumu. Gauta plazma suleidžiama į problemines odos vietas. Tokių injekcijų dėka žmogaus organizmas gauna galingą paskatą suaktyvinti natūralius jauninimo ir regeneracijos procesus.

Tokios trombocitais turtingos plazmos stimuliuojančios savybės užtikrina odos ląstelių susidarymą iš kamieninių ląstelių, medžiagų apykaitos procesų normalizavimą, hialurono rūgšties molekulių susidarymą, kraujotakos stimuliavimą, elastino ir kolageno gamybos padidėjimą. Prasideda odos ir gilesnių poodinių audinių atjauninimas.

Ši kosmetologinė procedūra turi daug kitų sinonimų, pavyzdžiui, ACR – autologinis ląstelių atjauninimas, odos autorjaunėjimas, autoplazminė odos terapija, odos plazmos atgaivinimas, plazmos biorevitalizacija, hemorejuvenacija, plazminė biorevitalizacija, „drakuloterapija".

Plazmoliftingo procedūra iš dalies yra panaši į biomezoterapiją, nes injekcijoms naudojamos paciento biomedžiagos, taip užtikrinamas maksimalus biologinių komponentų suderinamumas ir pašalinama komplikacijų alerginių reakcijų forma.

Plazmoliftingas yra panašus į Šveicarijos specialistų sukurtą kosmetologinę procedūrą ReGen Lab, kuri taip pat atjaunina odą ir poodinius audinius. Tačiau tai brangesnė procedūra ir reikalauja brangios techninės įrangos.

Plazmoliftingo atsiradimo istorija

Ankstyvieji šio metodo pirmtakai yra autohemoterapija (paciento kraujo perpylimas iš venos į sėdmenų raumenis, siekiant paskatinti apsauginę organizmo funkciją), kuri medicinoje naudojama daugiau nei šimtą metų, taip pat plazma. terapija, tam tikrų ligų gydymo metodas į veną leidžiant kraujo plazmą.

Pirmieji eksperimentai, skirti žmogaus odai atjauninti ir prieš pat plazmoliftingo metodo atsiradimą, buvo atlikti JAV prieš dešimtmečius. Dėl šių tyrimų atsirado kosmetologinė procedūra, vadinama PRP terapija (PRP-Plateled Rich Plasma – trombocitais praturtinta plazma). O plazmoliftingo procedūra laikoma PRP terapijos modifikacija, ją specialistai užpatentavo 2004 m.

Poveikio mechanizmas

Trombocitai, be pagrindinės savo funkcijos – greitinančio kraujo krešėjimą, geba išskirti augimo faktoriaus baltymus, kurie skatina ląstelių dalijimosi ir augimo procesą. Po traumos trombocitai dažniausiai kaupiasi prie žaizdos, pradėdami kraujo stabdymo procesą, taip pat atstatydami pažeistą vietą.

Norint priversti ląsteles dirbtinai atsinaujinti ir taip atgaivinti odą, reikėtų padaryti nedidelį sužalojimą, pavyzdžiui, cheminio pilingo procedūroje, arba apgauti paciento organizmą pristatant trombocitus į norimą vietą. Toks veiksmas bus signalas pradėti regeneracijos procesus.

Taigi trombocitais praturtinta plazma, suleidžiama į tinkamas vietas, padeda atkurti odos ląsteles. Fibroblastai (jungiamojo audinio ląstelės) pradeda efektyviai gaminti elastiną, kolageną ir hialurono rūgštį, taip pat pagreitėja naujų odos ląstelių formavimasis, vyksta odos atjauninimas.

Plazmoliftingo apimtis

Plazmoliftingo procedūra dažniausiai naudojama kosmetologijos srityje. Itin efektyvus ir greitas, neskausmingas odos atjauninimas – jos nuopelnas. Bet ir ši kosmetologinė procedūra sėkmingai naudojama trichologijoje, tai yra veiksminga priemonė kovojant su nuplikimu ir plaukų slinkimu. Po kelių plazmoliftingo seansų atkuriama plaukų struktūra, sustoja jų slinkimas, prasideda sveikų plaukų augimo procesas. Plaukų slinkimui ir nuplikimui gydyti gali prireikti nuo 2 iki 10 plazmoliftingo procedūrų, tai priklauso nuo bendros plaukų būklės.

Plazmoliftingo procedūra sėkmingai taikoma odontologijoje, siekiant pagreitinti implantų įsikišimo procesą ir periodontito gydymą.

Indikacijos plazmoliftingui

plazminė odos atjauninimo procedūra

Plazmos užpildymo procedūra turi šias indikacijas, kaip ją įgyvendinti:

  • lupimasis ir sausa oda;
  • strijų atsiradimo prevencija su staigiu svorio kritimu;
  • amžius virš 25 metų. Mimikos ir smulkios raukšlelės – amžius virš 35 metų;
  • pagrindinių odos savybių pažeidimai dėl svorio netekimo;
  • pirminiai odos iškritimo požymiai, jos stangrumo, elastingumo sumažėjimas;
  • odos audinių regeneracijos procesų pagreitinimas po lazerinio ir cheminio pilingo;
  • spuogai ir kitos dermatologinės ligos;
  • su amžiumi susijusi elastozė, „pilka" oda;
  • odos atstatymas po stipraus UV spindulių poveikio (įdegis nuo saulės, soliariumas);
  • reti nuobodūs plaukai;
  • nuplikimas ir pleiskanos;
  • blogo Botox injekcijų poveikio korekcija.

Kontraindikacijos plazmoliftingui

Plazmoliftingo procedūra turi šias kontraindikacijas:

  • psichiniai sutrikimai;
  • stiprus odos suglebimas;
  • kraujo ligos;
  • imuniteto sutrikimai;
  • lėtinės ligos;
  • įvairių lėtinių ligų paūmėjimas;
  • cukrinis diabetas sunkiomis formomis;
  • įvairių paciento vidaus organų ligos;
  • alergija antikoaguliantams, naudojamiems injekcijų gamyboje;
  • menstruacijos;
  • onkologinės ligos;
  • hipofibrinogenemija;
  • trombocitų anomalijos ir disfunkcijos, mažas trombocitų skaičius (mažiau 100 000 1 µl);
  • mažas hemoglobino kiekis (mažesnis nei 100 g 1 litre);
  • karščiavimas, aukšta temperatūra;
  • nėštumas;
  • antibiotikų vartojimas;
  • laktacijos laikotarpis;
  • antitrombocitinis gydymas;
  • vartoti mažiau nei dvi dienas prieš procedūrą NVNU (nesteroidinius vaistus nuo uždegimo), pavyzdžiui, aspiriną, analginą;
  • odos uždegimas injekcijos vietoje.

Ši kosmetologinė procedūra turi tokius pagrindinius apribojimus, kurie pacientui taikomi prieš ją atliekant:

  • draudimas eiti į soliariumą;
  • draudimas įgauti natūralų įdegį;
  • draudimas lankytis baseinuose ir pirtyse.

Plazmoliftingo procedūra: atlikimas

anti-senėjimo plazmos centrifuga

Prieš pradedant procedūrą, rekomenduojama atlikti kai kuriuos tyrimus: biocheminius ir klinikinius kraujo tyrimus, kraujo tyrimus dėl infekcinių ligų. Tada kraujas iš paciento paimamas iš venos į mėgintuvėlį, kuriame yra atskyrimo gelis ir antikoaguliantas. Paimto kraujo tūris daugiausia priklauso nuo individualių ir biologinių paciento savybių. Paprastai tai yra apie 10-20 ml. Tada, naudojant specialią centrifugą, kraujas padalijamas į tris frakcijas:

  • ląstelių komponentas (leukocitai ir eritrocitai);
  • trombocitais turtinga plazma (maždaug 1 mln. 1 µl);
  • plazmoje yra mažai trombocitų (mažiau nei 150 000 1 µl).

Trombocitais praturtinta kraujo plazma mikroinjekcijomis suleidžiama į problemines vietas, anksčiau apdorotas antiseptiniu tirpalu. Po jo įvedimo fibroblastai dedami išilgai Langerio linijos (su amžiumi susijusio natūralaus tempimo linijos). Stimuliuojant elastino ir kolageno susidarymą, oda stangrėja. Mikroinjekcijos metodas paprastai yra panašus į mezoterapiją.

Jei reikia, galima naudoti anesteziją specialiu kremu. Procedūros pabaigoje vietos, kuriose buvo atlikta plazmoliftingo procedūra, dar kartą apdorojamos antiseptiku. Per pirmąsias 3 dienas po plazmoliftingo pacientai dažniausiai jaučia odos paraudimą ir lupimąsi, taip pat nežymų jos patamsėjimą. Paviršiniame odos sluoksnyje gali atsirasti smulkių raukšlių. Paprastai jis praeina po trijų dienų.

Procedūros trukmė paprastai svyruoja nuo 40 iki 50 minučių. Pagrindinis plazmoliftingo kursas yra 4 seansai, kurių dažnis yra 1 seansas per vieną ar dvi savaites. O norint išlaikyti, įtvirtinti gautą efektą, kasmet reikia pakartotinai atlikti apie 2 plazmoliftingo kursus.

Siekiant išvengti nemalonių šalutinių poveikių, plazmoliftingo autoriams draudžiama toliau keisti metodą, pavyzdžiui, į trombocitais praturtintą plazmą pridėti kitų komponentų, vitaminų.

Odos plazminio atjauninimo procedūra turi patį svarbiausią pranašumą, lyginant su kitomis kosmetinėmis procedūromis – laikui bėgant vyksta kolageno gamybos stimuliavimo procesas, tai yra gerinant bendrą odos būklę, odos atjauninimas tęsiasi ir kitais mėnesiais, iki metų. imtinai.

Plazmoliftingo procedūra: efektyvumas

40 procentų atvejų poveikis pastebimas beveik iš karto po plazmoliftingo. Visais kitais atvejais ši atlikta kosmetologinė procedūra pasireiškia ne iš karto, rezultatai pasirodo maždaug po 2 savaičių. Norint pasiekti ryškesnį, geresnį efektą, specialistai rekomenduoja keletą procedūrų. Tuomet labai pastebimas gydomos vietos odos atjaunėjimas. Procedūros rezultatai gali išlikti iki dvejų metų.

Gautą efektą galima palyginti su cheminiu kaklo ir veido odos šveitimu: ji tampa jaunesnė, elastingesnė, pagerėja jos spalva, išsilygina smulkios raukšlelės. Labiausiai pastebimas rezultatas po procedūros yra „porcelianinės odos" efektas – oda tampa labai aksominė, švelni, lygi, tarsi švytinti iš vidaus. Plazmoliftingo procedūra efektyvi tik tada, kai atsiranda pirmieji su amžiumi susijusių pokyčių ir odos senėjimo požymiai. Tik tada jo naudojimas gali veiksmingai atjauninti odą. Jeigu yra gilesnių raukšlių ar neryškus veido ovalas, tai ši kosmetologinė procedūra gerų rezultatų neduos.

Žemiau pateikiama vidutinė rekomenduojama plazminio pakėlimo kurso trukmė, taip pat rezultatai, gauti dėl šių dažniausiai pasitaikančių odos problemų:

  • odos ptozė. Rezultatas: padidėjęs turgoras ir odos tonusas. 4-6 procedūros 1 seansas per 7 dienas.
  • Raukšlės. Rezultatas: sumažėja raukšlių gylis ir skaičius, sulėtėja su amžiumi susijusių pokyčių eiga. 4-6 procedūros po 1 seansą kas 7 dienas.
  • Fotosenėjimas. Rezultatas: pašalinama arba sumažinama hiperpigmentacija, fotosenėjimas. 4-6 procedūros po 1 seansą kas 7 dienas.
  • Pavargusi oda. Rezultatas: ratilų po akimis sumažėjimas, patinimas, taip pat veido spalvos pagerėjimas, vietinis odos imuniteto padidėjimas. 2-4 procedūros, 1 seansas kas 7 dienas.
  • Probleminė oda. Rezultatas: sumažėjo spuogų apraiškų, pagerėjo odos būklė, jos palengvėjimas. 4-6 procedūros po 1 seansą kas 7 dienas.
  • Sausa oda. Mityba ir drėkinimas, medžiagų apykaitos procesų aktyvinimas. 2-4 procedūros, 1 seansas kas 7 dienas.
  • Plaukų slinkimas, nuplikimas. Rezultatas: plaukų folikulų nykimo procesų slopinimas, plaukų augimo aktyvinimas. 4-6 procedūros po 1 seansą kas 7 dienas.
  • Sausiems, ploniems plaukams. Rezultatas: padidėjęs plaukų folikulų aprūpinimas krauju ir mityba, atkurta plauko struktūra. 2-4 procedūros 1 seansas kas 7 dienas.
  • Pleiskanos, riebios galvos odos problema. Riebalinių liaukų veiklos normalizavimas, pleiskanų naikinimas. 4-6 procedūros 1 seansas kas 7 dienas.

Plazmoliftingo procedūra: sauga

Plazmoliftingas – tai visiškai saugi kosmetologinė procedūra, užtikrinanti beveik neskausmingą odos atjauninimą be rimtų vėlesnių komplikacijų. Trombocitais praturtintos plazmos injekcijos nėra imunoreaktyvios ir netoksiškos, nes, kaip minėta aukščiau, tokia plazma gaunama iš paciento kraujo nepridedant papildomų medžiagų ir vaistų. Kadangi plazminio atjauninimo procedūra padeda suaktyvinti paslėptus organizmo resursus, toks odos atjauninimas nesukelia jokių atmetimo reakcijų. Galimos nedidelės komplikacijos, tokios kaip dėmės ant odos, jos paraudimas, nekrozė, hipopigmentacija. Taip pat ši kosmetinė procedūra neturi atsigavimo laikotarpio. Pažymėtina, kad tokios komplikacijos teoriškai galimos, tačiau jų atsiradimo tikimybė itin maža.

Derinimas su kitomis procedūromis

Plazmoliftingo procedūra puikiai derinama su kitomis kosmetinėmis senėjimą stabdančiomis procedūromis, pavyzdžiui, visų tipų pilingais ir lazeriu. Tada odos atjauninimas pasireikš efektyviausiai. Taip pat ši kosmetologinė procedūra puikiai tinka paruošti odą prieš atliekant plastines operacijas bei pagerinti jos būklę, išvaizdą pooperaciniu atsigavimo laikotarpiu. Norint pasiekti didžiausią plazmoliftingo metodo efektyvumą, jį galima derinti su kitomis lazerinėmis procedūromis:

  • hialuronoplastika lazeriu paruoš odą hialurono rūgšties kiekio padidėjimui;
  • lazerinė fototermolizė leis konsoliduoti plazmoliftingo rezultatus;
  • kombinuotas lazeris sustiprins susidariusį atjauninimo efektą.

Plazmoliftingo procedūra: kaina

Pati plazmoliftingo procedūra yra nebrangi, nes pats pacientas yra trombocitais praturtintos plazmos tiekėjas, centrifuga atlieka kraujo padalijimo į frakcijas darbą, o gauto vaisto injekciją gali atlikti mezoterapijos išsilavinimą turintis kosmetologas. injekcijos. Pagrindinis plazmoliftingo procedūros kainos komponentas yra intelektinė nuosavybė. Tačiau ši kosmetinė procedūra nėra tokia brangi.

Bendra kaina susidaro atsižvelgiant į apdorotų plotų skaičių ir plotą.